W drodze...

Anna & Tomasz Kocot

Månad: Czerwiec 2014

Spotkanie

The-Encounter-Christian-Movie-Christian-Film-DVD-Blu-ray-Bruce-Marchiano

Film ten opowiada o niezwykłym spotkaniu, które miało miejsce w nietypowych okolicznościach. Szalejąca burza i padający deszcz spowodowały, że droga została tymczasowo zamknięta, a pięcioro podróżnych nie mając innego wyjścia, zatrzymuje się w przydrożnym barze o nietypowej nazwie „Ostatnia Szansa”. Poznają tam dziwnego właściciela, który zdaje się wiedzieć  o nich wszystko.

Czytaj dalej

ks Piotr Pawlukiewicz

Ks. Piotr Pawlukiewicz – Niesamowite rekolekcje

Tu warto zatrzymać się na chwilę. Ks.Piotr ma niesamowity dar w przekazywaniu treści często dla nas oczywistych, ale o których zapominamy i nie zwracamy na nie uwagi. W sposób tak przystępny i ciekawy, że nabierają dla nas zupełnie nowego sensu. W kazaniach ks. Piotra poruszane są nie tylko tematy dotyczące naszej wiary, ale także naszych relacji rodzinnych i z innymi ludźmi. Tematy poważne, ale przekazywane z dużą dozą humoru i przytaczanych anegdot, dzięki temu słucha się ich z wielkim zaciekawieniem.

Czytaj dalej

hillsongunited2011title

Posłuchaj

Naprawdę bardzo dobra muzyka religijna, zupełnie coś innego niż to, do czego jesteś przyzwyczajony. Posłuchaj. Posłuchaj, warto!

Hillsong United – chrześcijański zespół muzyczny duszpasterstwa młodzieży australijskiego megakościoła Hillsong. Od roku 1998 Hillsong United co roku wydaje album piosenek. Oprócz grania w Sydney, zespół podróżuje po świecie, koncertując i prowadząc konferencje duszpasterskie.

Czytaj dalej

78afb9fb-ae9e-474f-8010-d579476b2f0f.file

Jasiek Mela – świadectwo

Wszyscy znamy go z wyprawy z Markiem Kamińskim na bieguny, ale czy znamy go z drugiej strony, jako nie tylko wytrwałego i niesamowicie silnego chłopaka, ale także bardzo wrażliwą i uduchowioną osobę. Posłuchajcie – naprawdę warto.

Czytaj dalej

123_135642803

Holowodzka ekranizacja historii Noego. Film czerpie z apokryfów, ale jest bardzo ciekawy, pomijając naprawdę dobrą reżyserię i efekty specjalne oraz dobrą grę Rusella Crowe. Z filmu oprócz doznań estetycznych można także wyciągnąć wiele treści. Poza oczywistą kwestią do czego prowadzi zepsucie ludzi i co może nas czekać, film ukazuje prawdziwą i trudną relację ludzi z Bogiem.

Czytaj dalej

42184_c.jpg&656&w

Jestem. Historia mojej choroby psychicznej.

Przewrotny tytuł amerykańskiego filmu „I’AM” to historia odnoszącego sukcesy reżysera Toma Shadyaca (reżyser m.in.: komedii „Bruce Wszechmogący”, „Gruby i chudszy” i „Ace Ventura: Psi detektyw”), który w wyniku wypadku doznaje zagrażającej życiu kontuzji głowy. W następstwie tego wydarzenia decyduje się na podróż, podczas której chce odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania: „Co jest nie tak ze światem?” i „Co możemy z tym zrobić?”

Czytaj dalej

I am second

I am second – niesamowite świadectwa

I Am Second jest powstałym stosunkowo niedawno ruchem w USA zrzeszającym: aktorów, muzyków, sportowców, polityków, biznesmenów oraz zwykłych ludzi których możesz spotkać na ulicy, kto wie może nawet twoich sąsiadów! Ludzi takich jak ty! Niektórzy z nich znani są całemu światu z wielu ról i wielkich osiągnięć, ale jacy są naprawdę? I Am Second to zbiór autentycznych i szczerych świadectw o tym z czym zmagali się przez całe życie i jak doszło do tego, że… uwierzyli w Boga!

Lista I am Second jest naprawdę imponująca. To co ich łączy, to fakt, że są „drudzy”, bo w ich życiu pierwszy jest Jezus.

Bardzo prosta forma, bardzo głęboka treść. 

Czytaj dalej

Zrzut ekranu 2014-06-16 o 21.42.11

Rekolekcje pod żaglami

22 maja popłynęliśmy w rekolekcyjny rejs po Bałtyku.  Skład ekipy 10 poszukiwaczy (każdy szuka czegoś innego lub kogoś) + zawsze niezawodny ksiądz Sławomir Kowalski + kapitan + bosman. Nasz kolega Bartek pasjonat żeglarstwa zaproponował taką właśnie formę przybliżania się do Ojca, byliśmy ciekawi co z tego wyniknie…

Czytaj dalej