Ostatnio wpadł mi w oko komiks, ale nie zwykły komiks, Biblia komiks. Na początku podeszłem do tego sceptycznie, choć bardzo lubię komiksy, ale przejrzałem i byłem zachwycony.

72466_04

Uznałem, że jest to świetna forma przekazu Słowa Bożego dla moich chłopaków (9 i 7 lat). Nie jest infantylna jak większość Biblii dla dzieci, ani skrócona. Jest to cały stary i nowy testament, a nawet więcej bo można kupić w komplecie wraz z drugim komiksem „HISTORIA STWORZENIA” który opowiada o bucie Lucyfera i upadłych aniołów. Obydwa komiksy posiadają Imprimatur (w publikacjach kościelnych pozwolenie na druk książki, oficjalna aprobata władz kościelnych. W tym wypadku Biskupa Grzegorza Rysia) tak więc nie obawy o jego treść czy przekaz. Warto przekonać się samemu. Myślę że może być ciekawą pozycją także dla dorosłego czytelnika.

 

pol_pm_Biblia-Komiks-i-Zaczyna-sie-bitwa-PAKIET-3181_10

Komiksy można nabyć np. tu: Księgarnia św. Paweł

Za, uwaga tyko 69,00 zł !
Ponad 750 str w twardej oprawie

 

 

 

 

Krótki opis z wydawnictwa:


 

BIBLIA KOMIKS

Komiks kojarzy nam się z superbohaterami, którzy za pomocą super mocy dokonują niezwykłych czynów. I słusznie, bo z myślą o nich jest tworzony. Komiks to kwintesencja superbohaterów, podstawowa forma przekazu niezwykłych historii. Biblia to przepięknie, a zarazem nowocześnie ilustrowana książka, na 750 stronach komiksu przedstawiono historie o Superbohaterze i o tych, którzy się stają do Niego podobni dzięki temu, że Mu zaufali.

UYaktkpTURBXy82OTAzMWRkMTlmZDVjYjMyMmJmNjg2ODI4MjdlNzRkMi5qcGeSlQMBzQFszQHzzQEYkwXNAyDNAcIHISTORIA STWORZENIA

W pewnym momencie u zarania dziejów społeczność aniołów została rozdarta na dwa obozy i znalazła się w stanie wojny. Czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy wplątani w ten kosmiczny konflikt, gdyż świat, w którym obecnie żyjemy, ponosi konsekwencje tego pradawnego buntu.

Wojna, która rozpoczęła się w Niebie i ogarnęła cały wszechświat, nie była wojną materialną, ponieważ aniołowie nie mają ciał, ale z pewnością była to bardziej intensywna i przerażająca wojna niż może to przekazać jakikolwiek symbol materialny. Oczywiście nie potrafimy wyobrazić sobie wojny aniołów, nie odwołując się do ludzkich wyobrażeń wojennych i symboli militarnych. Temat buntu Lucyfera podejmowali wielokrotnie wielcy poeci i pisarze. W ciągu wieków wielu artystów próbowało również namalować wojnę aniołów. Na niezliczonych obrazach możemy zobaczyć uzbrojone zastępy skrzydlatych istot z mieczami i lancami, w złocistych zbrojach i hełmach, strącających upadłych aniołów do Otchłani.

Komiks, który mają Państwo przed sobą, jest kolejną próba wizualizacji „narodzin zła”. Caleb J. Seeling opowiada historię stworzenia świata z bardzo unikalnej perspektywy, a mianowicie z punktu widzenia dwóch niebiańskich istot zaproszonych przez Boga, aby byli świadkami jego dzieła. Archanioł Michał jest zadziwiony pomysłowością Stwórcy, natomiast cherubin Lucyfer boi się utraty przez aniołów dotychczasowej pozycji, co stanie się zarzewiem jego buntu.

Warto zwrócić uwagę, że Sergio Cariello (drugi autor komiksu) jest znanym ilustratorem. Ukończył prestiżową Joe Kubert School of Cartoon and Graphic Art. A przez lata pracował dla takich wydawnictw jak Marvel i DC Comics, tworząc opowieści o superbohaterach. Prawdopodobnie stąd wziął się pomysł ukazania aniołów w sposób odległy od utrwalonej ikonografii (bez pierzastych skrzydeł i aureoli). Aniołowie przypominają tu raczej postacie herosów i bóstw z mitologii greckiej albo dzieł fantasy, dzięki czemu powstała jedna z ciekawszych literackich wizji buntu aniołów.

Pakiet to idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą.