W drodze...

Anna & Tomasz Kocot

Bóg nie umarł!

Gods-Not-Dead-poster

Dość przewrotny tytuł filmu, ale stanowi on odważne wyznanie wiary studenta pierwszego roku filozofii któremu profesor kazał napisać (jak pozostałym słuchaczom), że Bóg umarł. Pomimo tego że groziło mu niezaliczenia przedmiotu, wystawienie się na „pośmiewisko” w śród kolegów i utrata dziewczyny, bohater filmu stanoł na wysokości zadania i nie będą pewien czy mus się uda, opar się na wierzę i postanowił stanąć w obronie swojej wiary!

Pomagają mu w tym słowa Jezusa:

„Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”

(Mt 10, 32-33)

 

W filmie też są zawarte inne wątki związane z wiarą i jej obroną. W filmie pokazane zostają argumenty zarówna na temat obrony wiary jak i argumenty ateisów na nie istnienie Boga, oraz jego oskarżenia za złe rzeczy które nam się przytrafiają.

Która strona ma więcej racji, czy studentowi uda się obronić swoje przekonania? Obejrzyj film, naprawdę warto!


 Opis i zwiastun filmu

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą, na piśmie, zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać „God Is Dead”, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a swoją przyszłością. Nerwowo sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznaczaza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów – lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy.

Opis pochodzi z serwisu filmweb.pl


 

Film można pobrać z Chomika lub z tego linku https://www.dropbox.com/s/dxa87vgm9xxj80y/Bog-nie-umarl.avi?dl=0

Choć nie pochwalamy tego i nie polecamy, czasami niestety to jedna szansa aby go zobaczyć, więc mamy nadzieję, żę cel uświęca środki…

7594074.3


 

W filmie wykorzystano muzykę i występuje także zespół Newsboys

 

1 komentarz

  1. Prezentujemy polski zwiastun kontynuacji filmu „Bog nie umarl”. Pierwsza czesc w Polsce obejrzalo ponad 140 tysiecy widzow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>