Polecam wszystkim film „Chata” to wspaniałe kino ukazujące trochę inne oblicze trójcy świętej do której jesteśmy przyzwyczajeni, oraz przebaczenie i uzdrowienie relacji z Bogiem po utracie dziecka.

Bóg nie koniecznie musi być dziadkiem z siwą brodą (takie Jego wyobrażenie, nasza kultura zaczerpnęła z mitologi greckiej – postać Zeusa), bardzo ciekawie także została przedstawiona postać Jezusa i ducha świętego.

Film ukazuje tragedie ojca po utracie dziecka i jego naturalną złość na Boga – czemu na to pozwolił. Jego przemianę i pogodzenie się z tą sytuacją dzięki rozmowie z trójcą świętą.

Opis dystrybutora filmu

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.


 Tutaj możesz przeczytać ciekawy artykuł na portalu DEON dla czego warto obejrzeć film

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2793,bog-jest-wielka-usmiechnieta-murzynka.html?utm_source=deon&utm_medium=link_artykul


20170311_122637

Film powstał na podstawie książki

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4268669/chata