36869_3

 

Większość ludzi kojarzy eugenikę z morderczą polityką genetyczną nazistowskich Niemiec. Nie jest jednak do końca prawdą, że to w III Rzeszy zrodził się pomysł kontrolowania narodzin ludzi i usuwania niechcianych „elementów” społeczeństwa. Już na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych podjęto prace nad uśmiercaniem niepełnosprawnych. Następnie zaczęto sterylizować jednostki słabsze lub „gorsze rasowo”, w tym m.in. Indian.

GRZEGORZ BRAUN w oparciu o dokumenty, wywiady z ekspertami i inne materiały archiwalne opisuję historię eugeniki, której zwolennikiem był m.in. Alexander Bell – wynalazca telefonu. Dokument jest także kontrowersyjnym spojrzeniem na działania współczesnych genetyków przez pryzmat ich domniemanych poprzedników – eugeników.

Krótko mówiąc do czego prowadzi zabawa w Boga i świat bez wartości moralnych, świat techniczny, ukierunkowany tylko na zysk i wygodę. Niestety współczesna zabawa w in vitro i eutanazje nie jest niczym innym jak zakamuflowaną formą eugeniki. W obydwu przypadkach to lekarze decydują o tym kto ma przeżyć, a kto nie, na pozór słabe zarodki się zamraża [nie ma co się oszukiwać, skazuje się je na śmierć], a przemysł in vitro to niestety wielki biznes i wypaczona idea. W przypadku eutanazji wcale nie jest lepiej, np.: w Holandii czy Niemczech znane są przypadki, że ludzi „usypiano” bez ich zgody, nawet bez informowania o tym ich rodzin, po prostu grupa trzech lekarzy o tym decyduje. Wcale nie mało liczne są przypadki, że ludzi starzy uciekają z tych krajów w obawie przed niechcianą eutanazją. To samo spotyka chore lub upośledzone dzieci. Jeżeli w Holandii rodzice postanowią urodzić i wychować dziecko z zespołem Downa (normalnie wykonuje się tam aborcję lub eutanazje takich dzieci, nawet po porodzie, a nawet eutanazje kilku letnich dzieci… (sic!) to takich rodziców namawia się ciągle żeby jednak poddali swoje dziecko eutanazji, bo poco ma się męczyć ono i oni….

 

Niestety film został usunięty z YouTuba, więc trzeba szukać na własną rękę, czasem nawet pojawia się telewizji. Poniżej zwiastun filmu.

Dyskusja z autorem po projekcji filmu

 


 

Tutaj inny film o tej tematyce


 

Jeżeli kogoś zainteresował ten temat, może także sięgnąć po książkę Edwina Blacka „Wojna przeciw słabym”

file_64093

„Kolejna książka Edwina Blacka, autora światowego bestsellera IBM i Holocaust, poświęcona jest dziejom eugeniki, nauki o doskonaleniu rasy ludzkiej. Na przełomie wieku XIX i XX grupa amerykańskich uczonych i polityków postanowiła jej zasady wcielić w życie i stworzyć idealny kraj idealnej rasy wyższej – nordyckiej. Drogą do tego miało być wyeliminowanie ze społeczeństwa ludzi ograniczonych umysłowo, chorych, popadających w konflikt z prawem, a także ubogich, nędzę uważano bowiem za przypadłość dziedziczną. Posługiwano się takimi metodami, jak przymusowa sterylizacja, odosobnienie, prawa zakazujące mieszania się ras oraz surowa polityka imigracyjna. Niektóre z eugenicznych ustaw obowiązywały

jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W ruch eugeniczny zaangażowały się szacowne instytucje i osobistości, agendy rządowe i wielki kapitał. Za przykładem Amerykanów poszły niektóre kraje europejskie. Szczególnie podatny grunt eugenika znalazła w Niemczech. Z doświadczeń amerykańskich eugeników, a także z pomocy finansowej instytucji zza Oceanu korzystali hitlerowcy, w tym osławiony doktor Mengele. W rzetelnie udokumentowanej książce autor przypomina ponure karty z dziejów dwudziestowiecznej nauki, nie pomija także najnowszych zagrożeń, jakie niesie ze sobą inżynieria genetyczna.”

- źródło: http://www.matras.pl/wojna-przeciw-slabym.html#