W drodze...

Anna & Tomasz Kocot

Relacja z Letnich Rekolekcji RRN Bańska Wyżna 2015

DSCF7631

 

W tym roku wraz z Karolina Chyziak-Włodarczyk i Bartkiem Włodarczykiem zostaliśmy poproszeni o organizację Letnich Rekolekcji RRN w Bańskiej Wyżnej, było to dla nas nie lada wyzwanie, było tym większe że frekwencja była rekordowa i  przyjechało ponad 500 osób, ale z Bożą pomocą i dzięki zawierzeniu wszystko nam się udało.

Jest to wyjątkowe miejsce i czas. Uczestniczyliśmy w tych rekolekcjach już po raz kolejny,  żadne inne nie są tak pełne „Bożej obecność”, jest ona tam wręcz namacalna. Nie zwykła serdeczność ludzi którzy tam przyjeżdzają oraz kapłanów daje niesamowitą atmosferę i na te osiem dni które tam jesteśmy, wytwarzą się pomiędzy uczestnikami niesamowita więź.

Pomimo tego, że plan jest dość napięty i każdego dnia wychodzimy w inne miejsce na mszę świętą jest to także czas wyciszenia i skupienia na własnej relacji z Bogiem. Każdy może tam odnaleźć  siebie, zastanowić się nad sobą, relacjami z drugim człowiekiem i czy jest w niej miejsce na Boga. Taki też był temat tegorocznych rekolekcji „Ja-Ty-My i Bóg”

Pomimo tego, że na koniec byliśmy fizycznie naprawdę zmęczeni, chcieliśmy aby te rekolekcje trwały dłużej i wracaliśmy do domów „naładowani” pozytywną energią i jeszcze bardziej spragnieni odczuwania Bożej obecność tak blisko nas, jak w górach podczas rekolekcji. Już wiemy, że w wierze nie można być biernym, wiara musi być żywa i trzeba cały czas szukać Boga.

Ale obraz jest warty tysiąca słów, więc zachęcamy do obejrzenia filmu i relacji zdjęciowej  z rekolekcji.

 

rrn_03

 

1 komentarz

  1. very nice post, i certainly love this website, keep on it

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>